uto11202018

Back Vi ste ovde: Naslovna Info Vesti Škola Obeležavanje "1.Decembra" Svetskog Dana borbe protiv side

Obeležavanje "1.Decembra" Svetskog Dana borbe protiv side

Povodom obeležavanja "1.Decembra" svetskog dana borbe protiv
side nastavnici biologije i biološka sekcija organizovali su
prigodno predavanje u saradnji sa doktorkom Vesnom Mihailović (infektivna klinika).
Neposredno pre početka predavanja članovi biološke sekcije su
učenicima i radnicima škole podelili crvene mašnice simbole borbe protiv side,
i predstavili panoe koje su takodje radili članovi sekcije.
Okupljenim učenicima je na razumljiv način, interaktivno doktorka Vesna predstavila oboljenje (AIDS) puteve zaraze, simptome i mogućnosti lečenja. Posebna pažnja posvećena je zaštiti mladih osoba i potrebi testiranja na HIV.
Učenici su bili aktivni učesnici predavanja i imali veliki broj pitanja: Koliko virus može da preživi u vazduhu, Ko su najrizičnije grupe za širenje virusa, Da li je moguće izlečenje transplatacijom koštane srži, i tome slično.Predavanju je prisustvovala iosoba obolela od side koja je objasnila kako se zarazil a i koliko je teško živeti sa ovim oboljenjem.Takođe je poželela da seučenici posvete zdravim stilovima života i izbegavaju rizične situacije, i stigmatizaciju obolelih od AIDS-a.