pon12112017

Back Vi ste ovde: Naslovna Info Vesti Škola Посета ЈКП Naissus

Посета ЈКП Naissus

Генерална скупштина Уједињених нација 1992. године у Рио де Жанеиру, резолуцијом одредила је 22. март као Светски дан вода, чије је обележавање почело већ 1993.године.
Светски дан вода се првенствено односи на предузимање конкретних корака, мера и активности којима се боримо са кризом у погледу воде. Данас милиони људи живе без сигурног снабдевања водом, суочавајући се са здравственим последицама коришћења загађене воде.
Овогодишња тема "Воде и отпадне воде" односи се на побољшавање квалитета воде. Тим поводом ученици наше гимназије су са професорком хемије Радмилом Стоиљковић посетили 21.03.2017. године ЈКП Naissus, локалитет "Медијана" и то сабирне бунаре "Медијана 1" и "Медијана 2" као и лабораторије за контролу квалитета пијаће воде.
Погледајте фотографије настале током ове посете.