sre05232018

Azurirano01:02:37 AM

Back Vi ste ovde: Naslovna Učenici Sekcije Literarna Takmičenje recitatora NKC 2018

Takmičenje recitatora NKC 2018

U Niškom kulturnom centru održalo se takmičenje recitatora učenika osnovnih i srednjih škola, koji su bili najbolji na opštinskim takmičenjima u Nišu, Aleksincu,Ražnju, Merošini, Doljevcu, Gadžinom Hanu i Svrljigu.

Iz naše gimnazije na takmičenju su učestvovali Branislav Đorđević, učenik četvrtog razreda, i Mila Stojanović,učenica drugog razreda.
Pored pozitivne treme, našeg maturanta ništa nije sprečavalo da samouvereno izađe na binu i osvoji publiku, sudije ali  i prvu nagradu.
Recitovao je pesmu ''Shvatiš da si voleo'', koju je napisao Stefan Simić, koji pored pisanja studira sociologiju na Filozofskom fakultetu u Beogradu.
Pored ovog takmičenja, Branislav se ranije angažovao za mnoge druge školske aktivnosti, posebno za odbojku, ali i za većinu školskih manifestacija koje se često održavaju u našoj školi.
Posebne pohvale idu i profesorkama koje su ga spremale za takmičenje, profesorki Ani Radulović i profesorki Ivani Savić.
Branislav dodaje da mu je velika podrška bila Nina i Suzana Petrović.
Čestitamo našem maturantu i želimo mu sve najbolje u nastavku daljeg školovanja.